Ściany nośne

Ściany nośne wykonujemy w konstrukcji słupowo-ryglowej z elementów drewnianych o wymiarach 6/16 cm z drewna klejonego systemu KVH. Ścianami nośnymi są zarówno ściany zewnętrzne jak również ściany wewnętrzne, odpowiadające za podparcie stropu między piętrami oraz elementów konstrukcyjnych dachu. W połączeniu z elementami stropu tworzą solidną i trwałą konstrukcję spinając budynek nie tylko po obrysie, lecz również wewnątrz domu. Jako wypełnienie pomiędzy słupkami konstrukcyjnymi stosujemy wełnę skalną firmy ISOVER lub równoważną jakościowo grubości odpowiadającej szerokości słupa konstrukcyjnego (16 cm). Całość konstrukcji stężona jest z obustronnie płytą MFP gr. 12mm.

Budynek po obrysie zewnętrznym docieplany jest wełnę skalną grubości 10cm. Całość osłonięta przed czynnikami atmosferycznymi za pośrednictwem tynku cienkowarstwowego silikatowego na siatce z włókna szklanego w zabudowie lekkiej mokrej.

Dzięki zastosowaniu w przegrodzie wełny mineralnej, płyt MFP oraz aktywnej membrany paroizolacyjnej Eurovent AKTIV 3 zapewniamy pełną cyrkulację powietrza w ścianie co zapobiega zawilgoceniu ścian i pojawianiu się różnego rodzaju pleśni czy grzybów.