×

KAMIEŃ DO OGRODU

GRYSY

Ogród to nasza prywatna przestrzeń relaksu w otoczeniu natury, dlatego tak ważne jest, aby przebywanie w nim sprawiało przyjemność. Niezależnie od tego, czy dysponujemy niewielką przestrzenią, czy też ogrodem pokaźnych rozmiarów, powinniśmy zaaranżować go w zgodzie z własnymi upodobaniami. Grysy kamienne ze względu na swoje walory wizualne idealnie nadają się do wykończenia rabat, ścieżek czy do podsypania drzew i krzewów. Szerokie spektrum struktur, frakcji i barw daje nieograniczone możliwości aranżacji. Zastosowany jako podłoże dla roślin, nie tylko pięknie skomponuje się z zielenią liści, ale będzie także stanowił zabezpieczenie przed mrozem oraz ochronę przed wysokimi temperaturami w miesiącach letnich.

KAMIEŃ DO OGRODU

GŁAZY KAMIENNE

Bryły ogrodowe to surowce o dość pokaźnych gabarytach. Głazy kamienne otrzymuje się z wyselekcjonowanego materiału o nieregularnych kształtach. Ich specyficzny charakter oraz niczym nieograniczona gama barw pozwala na stworzenie wyjątkowych i niepowtarzalnych aranżacji w naszym otoczeniu.KAMIEŃ DO OGRODU

SKALNIAK

Skalniak to kamień, dzięki któremu stworzymy naturalnie piękny ogród. Ten wygodny w użyciu, w pełni naturalny surowiec można łączyć z innymi materiałami, tworząc urozmaiconą, ale spójną przestrzeń ogrodową. Skalniak sprawdza się też jako kamień do gabionów, wykorzystywanych nie tylko do wzmacniania skarp, brzegów rzek, ale także jako element ogrodzeń mających charakter dekoracyjny. Innym zastosowaniem tego surowca są ogródki skalne, formy fontann ogrodowych, czy kaskady wodnych. Wyjątkowa uroda, a także nieregularne kształty i ostre krawędzie brył kamiennych o szerokiej gamie kolorystycznej sprawiają, że doskonale naśladują naturalny górski krajobraz. Ciekawym zastosowaniem dla skalniaka są metalowe kosze wypełnione kompozycjami z kamieni, ktore świetnie sprawdzą się w roli ogrodzenia. Będzie ono stylową wizytówką naszego domu, stanowiąc zarazem ciekawe wykończenie posesji.


KAMIEŃ DO OGRODU

KOSTKA GRANITOWA

Szara kostka granitowa może imitować zabytkowy bruk i być ozdobą ogrodu zaaranżowanego w stylu klasycznym, jak i przestrzeni ogrodowej w nowoczesnej odsłonie. Świetnie sprawdza się jako linia oddzielajaca rabaty. Granit szary cieszy się największą popularnością i jest jednym z najbardziej eleganckich materiałów, które możemy wykorzystać do wykończenia nawierzchni zewnętrznych. Kostka granitowa i krawężniki granitowe nadają otoczeniu luksusowego charakteru.


KAMIEŃ DO OGRODU

OTOCZAK

Otoczaki z polskich złóż marmuru dolomitycznego to naturalne kamienie poddane procesowi obtaczania. Cechuje je ciekawa kolorystyka. Produkowane są w kolorze naturalnym, tj. białe z wielobarwnymi wtrąceniami (tzw. białe) lub pastelowe z wielobarwnymi wtrąceniami.


KAMIEŃ DO OGRODU

PODBUDOWA

Drobne materiały granitowe i bazaltowe znajdują zastosowanie jako warstwa odsączająca. Świetnie komponują sie także w aranżacjach różnorodnych nawierzchni wykonanych z kostki, płyt tarasowych czy chodnikowych jako ostateczne wykończenie fugi.


KAMIEŃ DO OGRODU

GALANTERIA KAMIENNA

Blaty kamienne w kuchniach i łazienkach oraz parapety kamienne to materiały, które doskonale sprawdzają się pod względem użytkowym i jednocześnie podnoszą standard wizualny wnętrza. Bogaty wybór kolorów i wysoka jakość wykonania pozwala na nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.